شرایط استفاده و توافقنامه

  سند حاضر قرارداد حقوقی و لازم‌الاجرا بین کاربر سایت یا خریدار محصولات و سایت نکات تناسب اندام به نشانی fitnesstips.ir است. نکات تناسب اندام طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از حقوق مصرف­ کننده فعالیت می‌کند. درصورتی‌ که کاربر قصد عضویت و استفاده از خدمات سایت نکات تناسب اندام را دارد، لازم است متن قوانین و مقررات قرارداد را به نحو کامل مطالعه و سپس اقدام به استفاده از وب سایت و یا عضویت در آن نماید. استفاده از سایت نکات تناسب اندام، اقدام به عضویت، اقدام به خرید از وب‌سایت، و استفاده از سایر خدمات ارائه‌شده، به معنای آگاه بودن از قرارداد و قبول مفاد و شرایط آن است. کاربر همچنین می پذیرد که رابطه بین سایت نکات تناسب اندام و ایشان توسط این قرارداد سامان داده شود و هرگونه تراکنش مالی و غیرمالی بین طرفین تحت پوشش این قرارداد خواهد بود. لذا درصورتی‌که موادی از این قرارداد یا کلیت آن مورد توافق کاربر نباشد، حق استفاده از خدمات و محصولات سایت نکات تناسب اندام را ندارد.

  این توافق بر اساس ماده پنج قانون تجارت الکترونیک و ماده ده قانون مدنی تنها مرجع مورد قبول در روابط سایت نکات تناسب اندام و کاربران یا خریداران محصولات خواهد بود. قرار داد حاضر به مدت یک سال از تاریخ خرید یا ثبت نام کاربر در سایت نکات تناسب اندام است، و با خرید یا استفاده مجدد به صورت خودکار به مدت یک سال دیگر تمدید می گردد. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج در قرارداد حاضر، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی فی‌مابین کاربر و سایت نکات تناسب اندام محسوب می‏‌شود. در صورتی که در قوانین مندرج و رویه‏‌های سایت نکات تناسب اندام تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و بروز رسانی می شود و کاربر توافق می کند که استفاده مستمر او، به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

  سایت نکات تناسب اندام منتهای تلاش خود را برای قرارگرفتن محتوای صحیح و یکنواخت می‌نماید ولیکن هیچ تضمینی در رابطه با سامانه یا محتوای آن از جمله صحت، کامل بودن، قابل‌اتکا بودن آن‌ها نمی دهد، و بابت خساراتی که به سبب افشای اطلاعات، خطاها، اشتباهات و باگ‌های استفاده از سایت نکات تناسب اندام به کاربران وارد می‌شود، مسئولیتی نخواهد داشت. همچنین سایت نکات تناسب اندام هیچ‌گونه مسئولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد و تحت هیچ شرایطی مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد و کاربر به ریسک خود از این وب‌سایت استفاده می‌نماید. خدمات سایت نکات تناسب اندام به همان شکلی که هستند ارائه می‌شوند و هیچ‌گونه تضمین صریح و ضمنی شامل آن‌ها نمی‌گردد. سقف خسارات اثبات‌شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع خدمات و محصولات، حداکثر معادل هزینه پرداختی آن محصول توسط خریدار بوده و سایت نکات تناسب اندام هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.

  کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا در ارتباط با آن از جمله در خصوص انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن ابتدا از طریق مذاکره طرفین حل و فصل خواهد شد. در صورت عدم انجام مذاکرات، و یا عدم حصول نتیجه ظرف یک‌ماه پس از بروز اختلاف، هر یک از طرفین ‌می توانند اختلاف را به مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران ارجاع نمایند که مطابق آئین داوری آن مرکز بصورت قطعی و لازم الاجراء حل و فصل گردد. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذیربط را نیز مراعات خواهد نمود. شرط داوری حاضر، موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال لازم الاجراء است.

  درصورتی‌که کاربر با کلاهبرداری رایانه‌ای یا سایر جرایم رایانه‌ای یا بدون اخذ مجوز، به‌واسطه اطلاعات حساب بانکی و کارت‌بانکی شخص ثالث اقدام به خرید محصول نماید و بدین سبب سایت نکات تناسب اندام متحمل خسارت ازجمله به نحو غیر انحصاری پرداخت هزینه اخذ وکیل، هزینه رفت‌وآمد به مراجع رسیدگی و هزینه دادرسی گردد و یا به پرداخت مبلغی محکوم گردد، کاربر مکلف به پرداخت ده برابر هزینه‌های صورت گرفته به سایت نکات تناسب اندام خواهد بود.

  پس از پرداخت وجه سفارش توسط خریدار، با آماده تحویل شدن محصول خریداری‌شده، لینک دانلود در حساب کاربری خریدار درج می‌شود. عدم دسترسی خریدار به لینک دانلود یا وجود مشکل در دانلود محصول، مانع تحویل محصول نمی‌گردد و خریدار ضمن اعلام مشکل از طریق بخش پشتیبانی، می‌باید حداقل هفتاد و دو ساعت منتظر بماند تا مشکل رفع شود و لینک سالم برای ایشان ارسال گردد. کلیه سفارش‌هایی که وضعیت آن‌ها به تکمیل‌شده تغییریافته باشد در اسرع وقت به‌صورت فایل‌های دانلودی در حساب کاربری خریدار قابل‌مشاهده و استفاده خواهند بود، همچنین به آدرس ایمیل خریدار که در فرم خرید وارد نموده است، ارسال می گردد.

  در صورت بروز مشکلات فنی، حداکثر زمان تحویل لینک‌های دانلود مربوط به سفارش هفتاد و دو ساعت کاری خواهد بود. خریدار درصورتی‌که در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل، لینک محصول را دریافت ننماید، موظف است حداکثر هفت روز پس از پایان زمان تحویل مجاز، مراتب را از طریق بخش پشتیبانی، به سایت نکات تناسب اندام اعلام نماید. در غیر این صورت ادعایی در این خصوص مسموع نیست. در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیت‌هایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود، سایت نکات تناسب اندام مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا دو برابر خواهد بود. کلیه مکاتبات الکترونیکی میان کاربران با سایت نکات تناسب اندام، از طریق بخش پیشتیبانی و ارسال درخواست صورت می‌گیرد و مطالق با ماده شش و دوازده قانون تجارت الکترونیکی، این مکاتبات رسمیت لازم و قانونی را دارا می باشند. کاربر می‌پذیرد ارسال هرگونه اطلاعیه و ابلاغیه از این طریق به منزله ابلاغ رسمی تلقی می‌گردد.

  مستفاد از ماده سی و هفت قانون تجارت الکترونیکی و بند ه ماده یک آیین‌نامه اجرایی مواد سی و هشت و چهل و دو قانون تجارت الکترونیکی، مقررات مرجوعی مشمول محصولات سایت نکات تناسب اندام که بنا بر طبیعت آن‌ها امکان باز پس دادن آن‌ها وجود ندارد، نمی‌شود، در نتیجه محصول خریداری شده به هیچ عنوان بازپس گرفته نخواهد شد و کاربر می بایست قبل از اقدام به خرید به صورت کامل توضیحات و اطلاعات محصول را مطالعه نماید و پس از اطمینان کامل نسبت به محصول، اقدام به خرید نماید. همچنین، خریدار حق درخواست لغو سفارش خریداری‌شده را نخواهد داشت و سایت نکات تناسب اندام هیچ مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده خریدار از محصول خریداری‌شده و تحویل‌شده را ندارد.

  در صورت بروز هرگونه مشکل در استفاده از خدمات یا دریافت محصول، کاربر می باید ابتدا به بخش سوالات متداول مراجعه نماید و پاسخ خود را از آن بخش دریافت نماید. چنانچه از طریق بخش سوالات متداول، پاسخی برای سوال کاربر داده نشده بود، می بایست با مراجعه به بخش پشتیبانی درخواست راهنمای نماید. لازم به ذکر است، کاربر جهت برقراری ارتباط، شکایت و پیگیری خرید تنها می باید از طریق بخش پشتیبانی در سایت نکات تناسب اندام اقدام نماید. چنانچه برقراری ارتباط، شکایت و پیگیری خرید از طریق دیگری توسط کاربر انجام شود، سایت نکات تناسب اندام  به هیچ عنوان پاسخگو نمی باشد.

  کابر می بایست، مسائلی را که از آن اطمینان ندارد یا نسبت به آن شک دارد، به هیچ وجه در بخش نظرات ثبت نکند. همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیر مطمئن جدا خودداری نماید. ثبت اطلاعات ارتباطی شخصی، از جمله شماره تلفن یا آدرس ایمیل در قسمت نظرات ممنوع است. همچنین، سایت نکات تناسب اندام هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت یا عدم صحت نظرات کاربران منتشر شده در سایت را ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت، به هیچ وجه به معنی تایید سایت نکات تناسب اندام درباره محتویات آن نظر نیست.

  تمامی محتویات سایت نکات تناسب اندام از قبیل متون، گرافیک، تصاویر، علائم تجاری، لوگو، تصویر، قالب سایت، اسکریپت ها و… متعلق به سایت نکات تناسب اندام است و مشمول حمایت های مقرر در قوانین مالکین فکری داخلی و بین المللی است. در نتیجه هیچ یک از محتویات این سایت قابل تولید مجدد، کپی برداری، تکثیر، فروش یا هر نحو سوء استفاده برای مقاصد تجاری و غیر تجاری نیست. هرگونه استفاده حق پیگرد قانونی را برای نکات تناسب اندام محفوظ می دارد.

  سایت نکات تناسب اندام به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. در واقع سایت نکات تناسب اندام  متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی کاربر دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده از سایت را، توسعه دهد و کاربر نیز با استفاده از سایت نکات تناسب اندام، رضایت خود را از این سیاست نشان می دهد. در واقع هر سیستمی همیشه با خطر افشاء مواجه است و هیچ سیستمی دارای امنیت کامل نمی باشد. بنابراین سایت نکات تناسب اندام مسئولیتی در قبال نواقص امنیت تکنولوژی نخواهد داشت و هیچ گونه تعهدی در خصوص جبران خسارات فعلی یا آتی ندارد.